baner

Login Form



Puchar Świata w Ju-jitsu Seniorek

 

             Puchar Świata w Ju-jitsu Seniorek- Otwarte Mistrzostwa Bałkanów w Ju-jitsu

     W rozgrywanym w Podgoricy (Czarnogóra) w dn. 14 – 17.09.2023 Pucharze Świata w Ju-jitsu nasza zawodniczka Małgorzata Woś zajęła II miejsce i zdobyła srebrny medal tych zawodów.

W zawodach, w których dopuszczalne są dźwignie na barki, nadgarstki, kolana i stopy (nie wolno tego robić w judo, gdzie dopuszczone są tylko dźwignie na staw łokciowy), nasza zawodniczka miała bardzo utrudnione zadanie. Zarówno w walce eliminacyjnej, jak i w walce finałowej Gosia walczyła z tą sama zawodniczką z Ukrainy Bogdaną Golub, utytułowaną, doświadczoną seniorką brazylijskiego ju-jitsu.

W finałowej walce zawodniczki wytoczyły się poza pole walki i sędzia wznowił walkę na środku maty, ale nie przywrócił tej samej sytuacji, w której Gosia miała przewagę. Dążąc do powtórzenia sytuacji Gosia próbowała wrócić to poprzedniego uchwytu, ale przeciwniczka wychwyciła jej nadgarstek i wykonała bolesną dźwignię na nadgarstek zmuszając naszą zawodniczkę do poddania się.  

Gratulujemy „srebra” i czekamy na medale w Mistrzostwach Polski w październiku i listopadzie!

 

 

IMG 5157

 

 

Plan treningów

                                       

Od poniedziałku 11.09.2023 wznawiamy zajęcia judo w Szkole Podstawowej nr 10 Pawilon B przy ul. Zacisznej 17.

Wracamy do starego rozkładu zajęć:

Poniedziałek - godz. 17.00 – 18.00 grupa młodsza ( zapisowa )

                     godz. 18.00 – 19.30 grupa starsza,

Czwartek       - godz. 17.00 - 18.00 grupa młodsza ( zapisowa )

                      godz. 18.00 -   19.30 grupa starsza.

Przypominamy również, że od tygodnia prowadzimy już zajęcia w Nakle Śląskim, według podanego wcześniej planu we wtorki i w piątki.

Zapraszamy dzieci i młodzież powyżej 6 roku życia, do uprawiania tego trudnego, ale dającego dużo satysfakcji i wysokiej sprawności sportu!

Kontakt pod numerem telefonu: 609 496 527  Tadeusz Wójcik    

Komunikat

Zaczynamy!
 
Zapraszamy na pierwszy trening organizacyjny bez judog w poniedziałek o 17.00 w SP nr 10 pawilon B ul. Zaciszna 17 w Tarnowskich Górach (Osada Jana).
 
 
Kolejne treningi odbędą się we wtorek i piątek w SP m. Kai Mireckiej w Nakle Śląskim:
grupa młodsza (zapisowa) o godz. 17.00
grupa starsza o godz. 18.00.
 
Dokładny, stały plan treningów podamy po 10 września.
Zainteresowanych treningami prosimy o kontakt ➡️ tel. 609 496 527. Zapraszamy!
 
 
Kopia Kopia UKS JUDO AHINSA Zapisy 202122
 
 
 
 

Komunikat

W rozgrywanych w Bielsku Białej 28.05.2023 (niedziela) zawodach judo Grand Prix Liga Południowa Juniorów młodszych, Młodzików i Dzieci startowało siedmioro naszych zawodników.

Najlepiej z naszych zawodników wypadł Szymon Gutkowski zdobywając I miejsce i złoty medal w grupie juniorów młodszych, wygrywając wszystkie walki.

II miejsca wywalczyli :   Adrian Lisek w grupie U 13 dzieci (2011, 2012)

                                     Maksymilian Szweda w grupie U 18 juniorów młodszych (2006.2007, 2008)

III miejsca zajęły:         Barbara Ochocka       w grupie U 15 młodziczek (2009, 2010)

                                      Agnieszka Warczok   w grupie U 13.

IV miejsca zajęli:            Tymon Zylla w grupie U 18,

                                    Rafał Bochynek w grupie U 13.

O dużym pechu może mówić Tymon, który walczył w grupie „każdy z każdym” i jako jedyny wygrał z zawodnikiem, który zajął I miejsce i wygrał tę kategorię wagową, ale poprzez niekorzystny układ punktów musiał zadowolić się 4 miejscem.  

Gratulujemy udziału w zawodach i życzymy udanych startów w kolejnych zmaganiach.  

BB Jun

Szymon podium BB

Medaliści gr. dzieci

Grupa judo BB

Komunikat

W związku ze startami naszych zawodników w turniejach w Bielsku Białej (28.05 Liga Południe) Hala Sportowa „ Pod Dębowcem” Bielsko Biała, ul. Karbowa 26 (okolice Szyndzielni) oraz w Strumieniu (04.06 Turniej z okazji „Dnia dziecka”) Hala Sportowa w Strumieniu, ul. Młyńska 5.

Przypominamy zgłoszonych zawodników:

Bielsko Biała :

Tymon         Zylla

Szymon       Gutkowski

Barbara       Ochocka

Agnieszka   Warczok

Rafał            Bochynek

Adrian         Lisek

Strumień:

Agnieszka     Warczok

Jagoda         Śmiertka

Mateusz       Żyłka

Kacper           Czyżycki

Łukasz           Spyra

Adrian           Lisek

Mikołaj         Czyżycki

Franciszek   Gręda

Chętni do jazdy do Strumienia mogą się jeszcze zgłaszać u trenerki do 31.05.2023.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!