baner

Login FormKomunikat

Kolejny medal w Mistrzostwach Polski, tym razem Małgosi Woś w Akademickich Mistrzostwach Polski w Judo!

W rozgrywanych w sobotę i niedzielę (o6 – 07.04.2024) w Hali AWFiS w Gdańsku Akademickich Mistrzostwach Polski Seniorów/ek w Judo III miejsce i brązowy medal tych mistrzostw wywalczyła nasza zawodniczka, reprezentująca na tych zawodach AWF Katowice Małgorzata Woś.

W tych zawodach startowały dwie nasze zawodniczki Małgosia Woś (młodzieżowiec) i Natalia   Horzela (juniorka). Start młodszych zawodniczek w zawodach seniorskich to duże wyzwanie. Walka ze starszymi, bardziej doświadczonymi zawodniczkami, wymaga determinacji i mocnej wiary w swoje umiejętności.   III miejsce Gosi i V Natalii to kolejny etap w nabieraniu doświadczenia w walce z najlepszymi zawodniczkami Polsce.

Gosia w drodze do medalu walczyła kolejno wygrywając przez ippon w II i III rundzie z Joanną Pająk (AGH Kraków) i Mają Halke (Gdański Uniw. Med.). W walce o finał przegrała z Aleksandrą Konopką (ŚUM Katowice), a o III miejsce pokonała Marcelinę Wrocławek (AWF Katowice).

 Gratulacje dla naszej zawodniczki, za kolejny medal w Mistrzostwach Polski!

Gosia podium AMP

Komunikat

NATALIA HORZELA Vice Mistrzynią Polski Juniorek w Judo i brązową medalistką Drużynowych Mistrzostw Polski Mixed Teams (drużyny mieszane, 3 zawodników i 3 zawodniczki)

W sobotę i niedzielę (23 i 24.03.2024) w Hali Stegu Arena w Opolu, odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w Judo (roczniki 2004,05,06).

Olbrzymi sukces osiągnęła nasza zawodniczka Natalia Horzela w drugim dniu zawodów zdobywając już po raz drugi srebrny medal i tytuł Vice Mistrzyni Polski Juniorek w Judo. 

W niedzielę 24.03.2024 odbyły się także Mistrzostwa Polski Mixed Teams Reprezentacji Województw w Judo.   Natalia wystąpiła także w składzie II Reprezentacji Województwa Śląskiego i wywalczyła z drużyną III miejsce i brązowy medal tych mistrzostw.

Gratulujemy dwóch medali, ale szczególnie cenny jest ten zdobyty w pierwszych zawodach.

Natalia w eliminacjach pokonała reprezentantkę Juwenii Wrocław Patrycję Rodziak, a w walce półfinałowej Vanessę Witkowską z Budowlanych Sosnowiec. W finale uległa walcząc z bardzo silną, ważącą ponad 12 kg więcej niż Natalia zawodniczką Skorpiona Krosno Oliwią Ziewalicz. 

Jeszcze raz gratulujemy Natalii, która po raz drugi zdobyła tytuł Vice Mistrzyni Juniorek w Judo!  

PODIUM NATALIA Opole 1

Podium z trenerem

Drużynówka Opole

Komunikat

 

W niedzielę 17.03.2024 w Otwartym Pucharze Czech w Judo w Ostrawie nasz zawodnik Łukasz Szołtysik wywalczył brązowy medal tych zawodów.

Niewiele brakowało, aby nasz zawodnik walczył w finale, ale brązowy medal w tych trudnych zawodach to także duży sukces naszego zawodnika. Gratulujemy!

 

Podium Ostrawa

 

 

Komunikat

Kolejny miesiąc, w którym naszym zawodnikom nie brakuje startów w zawodach.

W sobotę 09.03.2024 w Bytomiu odbyła się I runda Otartych Mistrzostw Bytomia w Judo. Z naszego Klubu startował jeden zawodnik Adrian Lisek, który po wygraniu 4 walk, kolejno z Antonim Gutmanem z Budowlanych Sosnowiec, Adamem Pausem z UKS Koszęcin, Bartoszem Koziełem z Czarnych Bytom i Szymonem Pękalem ze Sparty Skoczów (wszystkie wygrane przez ippon) zdobył I miejsce i złoty medal. Gratulujemy! 

W niedzielę 10.03.2024 o wyjazd na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych w Judo) walczyli Szymon Gutkowski i Tymon Zylla. Najbliżej kwalifikacji był Tymon, który wygrał 3 walki i jest pierwszym rezerwowym do OOM. Szanse miał także Szymon, po wygraniu pierwszej walki, ale później było już gorzej i zdobyte V miejsce nie dało mu kwalifikacji.  

Kolejna sobota i kolejne zawody i walki naszych zawodników. 16.03.2024 w Ożarowicach, walczyli Paweł Bramorski, Franek Gręda i Bruno Barańskia w Katowicach Natalia Horzela i Małgosia Woś.

W Ożarowicach w Śląskiej Lidze Judo cała trójka naszych wojowników wywalczyła I miejsca w swoich kategoriach wagowych. Gratulujemy udanego startu.

W tym samym czasie w Katowicach w II rundzie Akademickich Mistrzostw Śląska walczyły Natalia i Gosia. Efektem jest złoto dla Natalii i brąz po ładnych walkach Gosi. Gosia po swoich walkach przyjechała jeszcze do Ożarowic dopingować swoich Klubowych kolegów, co jak widać dało plon w postaci 3 złotych medali.

Franek i Bruno

Gosia i Natalia

Paweł

DMC Firewall is a Joomla Security extension!