baner

Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek

Utworzono: niedziela, 30, marzec 2014 11:22

MP Młodzików i Młodziczek Luboń

W dniach 29 – 30.03.2014 w Luboniu k/Poznania rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek.  Do zawodów zgłoszonych zostało 181 dziewcząt i 330 chłopców. Nasz klub reprezentowało dwoje zawodników zdobywając złoty i srebrny medal.

Złoty medal i tytuł Mistrza Polski Młodzików 2014 zdobył Jakub Binek wygrywając w naliczniej obsadzonej (46 zawodników) kategorii do 46 kg.

Kuba wszystkie walki do finału wygrał przed upływem regulaminowego czasu przez ippon. Pokonał kolejno Emila Cweka z Juwenii Wrocław, Michała Włodarczyka z Samuraja Koszalin, Mateusza Pławeckiego z MOSiR Bochnia i Juliusza Połącarza z AZS Opole. W finale wygrał z Tomaszem Zielskim z Galeonu Gdynia.

Srebrny medal i tytuł Wice Mistrzyni Polski Młodziczek 2014 zdobyła Martyna Nolewajka.

Martyna wygrała z Alicją Pietraszewską Ronin Warszawa i Moniką Dębińską WKS Śląsk Wrocław a w finale uległa zawodniczce WKS Śląsk Wrocław Kindze Wolszczak.

Dodatkową atrakcją mistrzostw było wręczanie złotych medali także trenerom Mistrzów Polski.

Złotym medalem został uhonorowany trener Tadeusz Wójcik.

Nasz klub w klasyfikacji medalowej tych mistrzostw zdobył doskonałe III miejsce, za UKS MOSiR Jasło i MOSiR Mysłowice, zostawiając w tyle takie potęgi klubowe jak Czarni Bytom, Polonia Rybnik, Koka Jastrzębie, AZS Gliwice i wiele innych.