XV MZT

Utworzono: niedziela, 13, grudzień 2015 17:11

MZT

W niedzielę 06.12.2015 r. w hali sportowej przy Zespole Szkół im. Kai Mireckiej w Nakle Śląskim odbyły się XV Mistrzostwa Ziemi Tarnogórskiej w Judo.
Turniej zbiegł się ze świętem Mikołaja toteż wszyscy uczestnicy otrzymali czekoladowe figurki.
Zawody zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy Świerklaniec pan Marek Cyl i Prezes Śląskiego Związku Judo pan Zenon Mościński, którzy wręczyli zwycięzcą dyplomy, medale i nagrody.

W klasyfikacji drużynowej Puchar Mistrzostw Ziemi Tarnogórskiej wywalczyli zawodnicy UKS Judo „AHINSA”, II miejsce zajął Pałac Młodzieży Katowice, a III miejsce KS Budowlani Sosnowiec.

Po wielu emocjach złote medale Mistrzostw Ziemi Tarnogórskiej z UKS Judo „AHINSA” zdobyli:
Agata Binek, Małgorzata Woś, Michał Cyl, Igor Michalski, Krzysztof Cofałka, Tymon Palunin, Ksawery Królikowski, Oliwia Janas, Szymon Szczepanik, Marcin Horzela, Łukasz Szołtysik, Maciej Czornik, Agnieszka Owczarek, Tymon Zylla;

srebrne medale zdobyli:
Aleksander Tylczyński, Agnieszka Proksz, Szymon Kalus, Antoni Woś, Wojciech Sojka, Maksymilian Szweda, Piotr Brzeziński, Paweł Nolewajka, Kinga Patoń, Gabriel Nolewajka, Jakub Zięba;

brązowe:
Szymon Gutkowski, Lena Zylla, Jan Maślany.

Na zakończenie zawodów wszyscy obecni zostali zaproszeni na słodkie ciastkowe pyszności.