Warsaw Judo Open

Super User

Utworzono: wtorek, 26, wrzesień 2017 06:44

Od piątku (29.09.2017 ) do wtorku (03.09.2017) odbywał się w Warszawie największy turniej

judo w Polsce  Warsaw Judo Open Młodzików Juniorów młodszych i Juniorów .

W turnieju  bardzo dobre Vii miejsca w swoich kategoriach wiekowych i wagowych zajęli nasi reprezentanci   Łukasz Szołtysik i Małgorzata Woś .

W mocno obsadzonych wagach Łukasza i Gosi, trzeba było stoczyć nawet 7,8 walk do finału.

Łukasz wygrał 4 walki i 2 przegrał,   Gosia  wygrała 3 walki i 2 przegrała. Bardzo dobrze spisali się także w trakcie campu (randowi po zawodach) gdzie udało się wygrywać z najlepszymi zawodnikami tego turnieju. Gratulujemy dobrego wyniku i wykorzystanego campu!

Doskonały start naszej zawodniczki w Pucharze Świata w Ju-jitsu !

W rozgrywanym w sobotę i niedzielę (23,24.09.2017) w Podgoricy (Czarnogóra)

Pucharze Świata w Ju-jitsu Juniorek młodszych, nasza zawodniczka    Małgorzata Woś

wywalczyła  III miejsce i brązowy medal  w wadze 48 kg.

Małgosia w finale walk repasażowych (walka o III miejsce), wygrała z Andreeą Cretu (Rumunia),

wcześniej pokonując Evangelię Manousakę (Grecja). W drodze do finału uległa tylko Polinie Porotikowej (Rosja).

Wspaniały sukces naszej młodej reprezentantki w najważniejszej (obok  Mistrzostw Świata) imprezie światowego ju-jitsu to potwierdzenie olbrzymich możliwości Gosi w jej dalszej karierze sportowej.

Wyniki wagi 48 kg:  1.Aljneibi Shamma Ali – UAE (Zjednoczone Emiraty Arabskie),

2. Porotikova Polina – Rosja,

3. Woś Małgorzata -   Polska,

3. Reutova Aleksandra – Rosja,

5. Cretu Andreea (Rumunia, 5. Paunescu Celestina (Rumunia), 7. Manousaka Evangelia (Grecja),

7. Rizaki Maria –Kalliopi (Grecja)

Gratulujemy wspaniałego startu w ju-jitsu i czekamy na sukcesy w judo!

Zarząd Klubu składa serdecznie podziękowania Władzom Miasta Tarnowskie Góry za całoroczną opiekę i dofinansowanie wszelkich działań Klubu zarówno zgrupowań, zakupu sprzętów, jak i startów, dzięki czemu można było osiągnąć takiw wyniki jak teraz Gosi w Pucharze Świata.