OTK Rybnik

Super User

Utworzono: wtorek, 30, maj 2017 09:22

OTK Rybnik

W sobotę 27.05.2017 w sali Gimnazjum Sportowego nr 2 w Rybniku odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Juniorów/ek oraz Juniorów/ek młodszych w Ju-jitsu.

W turnieju brała udział czwórka zawodników UKS Judo „AHINSA”, Martyna Nolewajka, Agata Binek, Łukasz Szołtysik ( w grupie juniorów/ek) oraz Małgorzata Woś (w grupie

juniorek młodszych). Cała ekipa wróciła z medalami !

3 złote i 1 srebrny medal to świetny dorobek tego turnieju!

Złote medale wywalczyły wszystkie dziewczyny (M. Nolewajka, A. Binek, M. Woś).

Srebro jedyny chłopak (Ł. Szołtysik)

Martyna w finale wagi do 70 kg, pokonała zawodniczkę Aleksandrę Pokorną z Rudzkiego Klubu Kyokushin,
Agata szybko wygrała finał wagi 63 kg z Patrycją Łaksa z UKS Samuraj Bukowno,
Łukasz uległ niestety Igorowi Wiśniewskiemu z Kong Sao Mikołów, pomimo pięknego rzutu na harai goshi za co w judo otrzymał by ippon.

Gosia, która zmieniła wagę z 44 na 48 kg, stoczyła 3 pojedynki zdecydowanie wygrywając kolejno z Tatianą Spandel z RKJS Rybnik, Malwiną Janecką z UKS Budo Pawłowice i w finale z Aleksandrą Masternak (uczestniczką ubiegłorocznego Pucharu Świata na Cyprze, gdzie II miejsce przypomnijmy wywalczyła A. Binek)

Zawodnicy zdobywali punkty, potrzebne w rywalizacji o udział w Mistrzostwach Europy, które w tym roku odbędą się w Bukareszcie, Największe szanse na wyjazd ma obecnie Martyna.