Małgosia Woś V-ce Mistrzynią Polski Juniorek młodszych w Ju-jitsu

Super User

Utworzono: niedziela, 09, kwiecień 2017 18:12

omb

W sobotę (08.04.2017) w Krakowie w Ośrodku Sportu na Kolnej odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów/ek oraz Mistrzostwa Polski Juniorów/ek mł. w Ju-jitsu.

Srebrny medal i tytuł V-ce Mistrzyni Polski zdobyła w grupie juniorek młodszych Małgosia Woś. Jej brat zajął Iv miejsce w grupie juniorów młodszych, również IV miejsce ale w grupie seniorek zdobyła ich starsza siostra Irena Woś. Sobota jak widać w tej rodzinnej grupie była najlepsza dla Gosi.

W sobotę, ale tym razem w Bytomiu odbyły się II Eliminacje do Ogóln. Olimp. Młodzieży w Judo. III miejsce w wadze do 46 kg, zdobył Łukasz Szołtysik, (wygrał I Eliminacje) i tym samym zakwalifikował się do Olimpiady (Mistrzostwa Polskim Juniorów młodszych), która odbędzie się w maju w Gorzowie Wielkopolskim. Wcześniej kwalifikacje do Olimpiady uzyskali Jakub Binek i Martyna Nolewajka (obydwoje startowali w sobotę i niedzielę w Pucharze Europy w Teplicach).

Niedziela to starty w :
Bytomiu w Otwartych Mistrzostwach Bytomia w Judo II Runda (suma punktów uzyskanych w IV rundach da zwycięzców turnieju):

oraz w Sosnowcu w Zagłębiowskim Turnieju Judo, gdzie II miejsca wywalczyli Ksawery Króliczewski i Jan Maślany, a III miejsce zajął Piotr Brzeziński.