Łukasz Szołtysik brązowym medalistą Mistrzostw Polski

Super User

Utworzono: niedziela, 07, maj 2017 16:55

Lukasz OOM

W piątek (05.05) i sobotę (06.05) 2017 w Gorzowie Wielkopolskim w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek młodszych w Judo. III miejsce i brązowy medal w wadze 46 kg zdobył Łukasz Szołtysik.
Łukasz uległ tylko późniejszemu zwycięzcy, Kasprowi Gaborowi z Wisły Kraków w walce o wejście do finału. (W tej walce Łukasz prawie prze 3 minuty prowadził, po błędzie sędziego, który przerwał prawidłowo założone przez Łukasza duszenie, co spowodowało chwilową dekoncentrację, Łukasz dał się rzucić i przeciwnik uzyskał przewagę, której nie udało się już odrobić ze względu na brak czasu).
Walkę o III miejsce nasz zawodnik wygrał z zawodnikiem z Juwenii Wrocław Igorem Błaszczakiem i w pierwszym roku juniora młodszego zdobył medal. Przypominamy, że w zeszłym roku Łukasz był V-ce Mistrzem Polski Młodzików w Judo, a w tym roku ma już brązowy medal Mistrza Polski Juniorów w Ju-jitsu. Gratulacje.

II miejsce i tytuł V-ce Mistrza Polski w wadze 66 kg zdobył nasz były zawodnik (obecnie Czarni Bytom) Jakub Binek. Jest to jego czwarty medal Olimpiady. Kuba ma dwa złote medale, jeden srebrny i jeden brązowy. Mało kto w historii Olimpiad może poszczycić się takim dorobkiem.

V miejsce zajęła Martyna Nolewajka, która po starcie w Pucharze Europy w Teplicach (gdzie odniosła kontuzję barku) stoczyła ładne walki. W walce o III miejsce uległa zawodniczce Annie Dybie z KS MAKO Judo Wrocław.