Kolejny duży sukces naszej młodziczki w turnieju juniorek młodszych

Super User

Utworzono: wtorek, 07, listopad 2017 08:25

Bytom

Małgorzata Woś srebrną medalistką Pucharu Polski Juniorek Młodszych - Memoriał Im. Józefa Wiśniewskiego

W sobotę 4.11.2017 w hali „na Skarpie’ w Bytomiu odbył się Puchar Polski Juniorów i Juniorek młodszych w Judo – Memoriał im. Józefa Wiśniewskiego.
W Turnieju wystartowało ponad 300 zawodników z całej Polski oraz zawodnicy z Ukrainy. Na zawodach obecni byli także Pani Poseł Barbara Dziuk, prezydent Bytomia i
przedstawiciele władz sportowych województwa i miasta. Srebrny medal i II miejsce w wadze 48kg wywalczyła Małgorzata Woś UKS Judo „AHINSA” To kolejny sukces tej
zawodniczki w tym roku (medal w Mistrzostwach Polski Ju-jitsu i Pucharze Świata w Ju-jitsu). Gosia poprawia z każdym treningiem cechy motoryczne, co przy nieźle już opanowanej
technice, przyniesie efekty w kolejnych startach. Finałowa walka z Natalią Łukaszewicz (UKS Kontra Mińsk Mazowiecki) została rozstrzygnięta dopiero w tzw. „Golden Score” czyli
dogrywce trwającej prawie 3 minuty po walce zasadniczej (4 minuty). Obie zawodniczki były mocno zmęczone, a wynik walki do końca nie wskazywał zwyciężczyni. Tym razem jeszcze
przeciwniczka okazała się bardziej wytrzymała, ale Gosi należą się duże słowa uznania. I miejsce zdobyła Martyna Nolewajka w wadze 70kg, reprezentująca w judo Czarnych
Bytom, ale przychodzące na nasze treningi, co też sprawiło nam dużo satysfakcji. VII miejsce zajął Łukasz Szołtysik, który w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (OOM)
zdobył brązowy medal w wadze 46kg. a w Bytomiu wystartował po raz pierwszy w wadze 55kg ze sporą niedowagą (3 walki wygrał, 2 przegrał). Myślę, że w kolejnych turniejach