Dwa srebrne medale Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek w Judo!

Utworzono: poniedziałek, 10, październik 2016 04:58

Agata podium
Dziewczyny z Trenerem
MPM_Lukasz

W rozgrywanych w hali Gwardii Opole w sobotę i niedzielę (8 – 9.10.2016) Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek w Judo, 2 srebrne medale wywalczyli zawodnicy UKS Judo „AHINSA”.

W pierwszym dniu zawodów srebro i tytuł V-ce Mistrza Polski zdobył Łukasz Szołtysik w wadze 42 kg, pokonując kolejno Patryka Borcuch z KJ Politechnika Białostocka, Igora Błaszczaka z Juwenii Wrocław, Grzegorza Babireckiego z KJ Samuraj Koszalin i Jakuba Bieleckiego z WKS Flota Gdynia. W finale uległ Łukaszowi Wysockiemu z UKS 54 Feniks Bytom. Łukasz potwierdził, że zdobyty 2 tygodnie temu w Warszawie, brązowy medal Pucharu Polski nie był przypadkiem. Brąz w Warszawie był jedynym medalem zdobytym przez polskiego zawodnika w tej wadze! W tej wadze startował także Warszawie Łukasz Wysocki, (Mistrz Polski), który tam przegrał z belgijskim zawodnikiem Demetsem, z którym to przez ippon wygrał Szołtysik . Gratulujemy!

Drugi dzień zawodów przyniósł drugie srebro i kolejny tytuł V-ce Mistrzyni PolskiAgacie Binek w wadze 52 kg. Aga, która w pierwszej walce miała wolny los, później wygrała z Agatą Pontek z AZS UW Warszawa, z Martyną Głubiak z Czarnych Bytom i z Oliwią Sochą z UKS Judo Wolbrom. W walce z Sochą, Agacie odnowiła się kontuzja kostki i zastanawiano się nad wycofaniem z walki finałowej. Ostatecznie Agata stanęła do walki ulegając aktualnej mistrzyni Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Agacie Pałce z Nowej Soli. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Agata zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski tej kategorii wiekowej.

W w/w mistrzostwach startował także Małgorzata Woś w wadze 44 kg. Gosia wygrała pierwszą walkę z Pauliną Leks z UKS „Dwójka” Rydułtowy, drugą z Angeliką Kicek z UKS Olimp Nowa Sól, w trzeciej uległa Oliwii Wątorek z MOSiR Bochnia (późniejszej Mistrzyni Polski), a w czwartej już repasażowej walce, prowadząc, popełniła błąd ataku i przegrała zajmując ostatecznie 9 miejsce. Był to pierwszy start Małgosi w tak ważnych zawodach judo.