Udane pierwsze starty zawodników judo w roku 2018!

Trener

Utworzono: poniedziałek, 15, styczeń 2018 16:09

Łukasz Bielsko 13.01.2018

DSC1268

W sobotę (13.01) w Hali „Pod Dębowcem” w Bielsku Białej odbył się VII Międzynarodowy Turniej Judo Juniorów młodszych, Młodzików i Dzieci „ POKONUJE GRANICE”.

Turniej zgromadził prawie 1400 (!) zawodników i zawodniczek z czołowych klubów Czech, Słowacji, Białorusi i polskie kluby z różnych części naszego kraju. Do tej pory największą ilością zawodników wygrywał turniej w Warszawie WARSAW OPEN (około 1200 zawodników).

W turnieju brali udział  zawodnicy UKS Judo AHINSA. W grupie juniorów/ek młodszych medale zdobyli Łukasz Szołtysik i Agata Binek. Łukasz wygrał wszystkie walki przed upływem regulaminowego czasu (przez ippon) i  zajął I miejsce w wadze 55 kg,   Agata przegrała tylko jedną walkę (pozostałe także wygrała przez ippon) i  zajęła II miejsce w wadze 63 kg. W grupie młodziczek  III miejsce  wywalczyła Małgorzata Woś w wadze 48 kg.

Szczęście dopisało Łukaszowi także w losowaniu nagród  które odbywało się w trakcie zawodów, bowiem w  tej dodatkowej atrakcji turnieju wylosował wspaniały górski rower!

W grupie dzieci V miejsce wywalczył Tymon Zylla, który o 300 gram przekroczył wagę i musiał walczyć z 3 kg cięższymi zawodnikami. Tymon spisał się znakomicie wygrywając 4 walki, dopiero w walce o finał przegrał z bardzo mocnym zawodnikiem czeskim,  a potem po wyrównanej walce przegrał  o III miejsce.   VII miejsca  zajęli Szymon Gutkowski  i Maksymilian Szweda. Obaj zawodnicy niezadowoleni ze swojego startu, postanowili wystartować następnego dnia w  Zagłębiowskim Turnieju Judo w Sosnowcu.

W  niedzielę (14.01) we wspomnianym wyżej turnieju, zarówno  Maksymilian  jak i  Szymon wygrali swoje wagi i zajęli I miejsca w swoich kategoriach wiekowych. III miejsce wywalczył w tym turnieju Jakub Oczkowski, który powoli zaczyna gonić swoich kolegów,  zdobywając kolejny medal w Sosnowcu.

Gratulujemy zarówno starszym zawodników jak i najmłodszym udanego rozpoczęcia tegorocznych startów!