Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych

Trener

Utworzono: czwartek, 07, czerwiec 2018 11:30

Piła podium

W odbywającej się w tym roku Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych) w Sportach Halowych w Wielkopolsce judo rozgrywane było w dn. 1 – 2.06 w Pile. Startowała dwójka naszych zawodników.

W wadze 55 kg V miejsce zajął Łukasz Szołtysik. Druga zawodniczka Agata Binek po ładnej przegrała walkę, a przeciwniczka nie „pociągnęła” ją do repasaży.

Łukasz wygrał pierwszą walkę w 18 sekund, drugą po ładnym rzucie na ippon przed upływem czasu walki. O wejście do finału niestety przegrał z późniejszym zwycięzcą wagi Waliszewskim z Juvenii Wrocław. W tej walce odniósł lekką kontuzję barku i o III miejsce walczył już z tą dolegliwością.

V miejsce do dobry wynik, ponieważ w zeszłym roku Łukasz (zdobył brązowy medal) walczył w wadze 46 kg. Przyrost wagi o 7 kg (obecnie waży niecałe 53 kg) to spory wysiłek, żeby nawiązać równorzędną walkę. Mamy nadzieję, że przyszły rok będzie medalowy. Agata również zmieniła aż o dwie kategorię wagową i podobnie jak Łukasz ma jeszcze szansę w przyszłym roku.