MISTRZOSTWA ŚLĄSKA w JUDO 2019

Trener

Utworzono: poniedziałek, 21, styczeń 2019 09:04

GOSIA NATALIA MARTYNA

W rozgrywanych 19.01.2019 w Bytomiu Mistrzostwach Śląska Juniorów/ek, Juniorów/ek młodszych i Młodzików/ek w Judo, zawodnicy UKS Judo AHINSA wywalczyli złoty, srebrny oraz brązowy medal.

Złoto i tytuł Mistrza Śląska w grupie juniorów młodszych zdobył Łukasz Szołtysik wygrywając wszystkie walki przez ippon, przed upływem regulaminowego czasu.

Srebro i tytuł V-ce Mistrzyni Śląska wywalczyła startująca w nowej kategorii wiekowej (juniorka młodsza) i wagowej (57 kg) Małgorzata Woś, która uległa tylko starszej o rok zawodniczce AZS AWF Katowice Aleksandrze Konopce. W ubiegłym tygodniu Gosia wygrała turniej w Bielsku Białej, teraz kolejny sukces, potwierdzający, że pomimo w/w zmian jest groźna dla zawodniczek w całej Polsce.

Brąz po zaciętych bojach w grupie młodziczek zdobyła Natalia Horzela w wadze 70 kg, kwalifikując się w ten sposób do Kadry Wojewódzkiej Judo. Natalia pomimo niedużego stażu na tatami, zdobyła kolejny medal (poprzedni w SILESIA CUP w Rybniku – listopad 2018), co pozwala sądzić, że będą kolejne, czego jej serdecznie życzymy.

Złote medale i tytuły mistrzowskie w grupie juniorów i juniorek, wywalczyli startujący w barwach Czarnych Bytom, ale przychodzący także na nasze treningi Jakub Binek w wadze 73 i Martyna Nolewajka w wadze do 78 kg.