Utworzono: niedziela, 04, marzec 2018 18:48

Abu Dabi 2

Agata Binek

brązową medalistką Mistrzostw Świata Juniorek w Ju-jitsu

w rozgrywanej po raz pierwszy w mistrzostwach konkurencji Duo Show

W rozgrywanych w dn. 28.02 – 04.03.2018 w Abu Dabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie) Mistrzostwach Świata Juniorów/ek w Ju-jitsu wystąpiła nasza zawodniczka Agata Binek.

Agata wystartowała w trzech konkurencjach tych mistrzostw.

W piątek walczyła w Ne-waza w wadze 63 kg, (walka odbywa się głównie w parterze), gdzie niestety w pierwszej walce wylosowała późniejszą mistrzynię świata, reprezentantkę gospodarz (ZEA) i przegrała. W walkach repasażowych po bardzo wyrównanej walce uległa greckiej zawodniczce, zajmując ostatecznie 9 miejsce. Agata w ubiegłym roku zajęła w Mistrz. Świata Juniorek 7 miejsce, ale walczyła wtedy w wadze 52 kg.

W niedzielę Agata wraz z zawodniczką UKS Judo Mysłowice Alicją Gowarzewską, wystąpiły w rozgrywanej po raz pierwszy konkurencji Duo Show, gdzie zawodniczki w 3 minutowym programie muszą w zainscenizowanej formie pokazać jak najwięcej technik ju-jitsu i judo.

Nasze zawodniczki pomimo krótkiego przygotowania przed mistrzostwami, spisały się znakomicie wywalczając III miejsce i brązowy medal Mistrzostw Świata w tej konkurencji.

Reprezentacja Polski startowała jeszcze w konkurencji drużynowej i wywalczyła 5 miejsce na świecie. Agata od dwóch lat jest członkinią kadry narodowej ju-jitsu i oprócz kilku tytułów Mistrzyń i V-ce Mistrzyni Polski w grupach wiekowych młodziczki, juniorki młodszej i juniorki ma jeszcze na swoim koncie srebrny medal Pucharu Świata zdobyty 2 lata temu na Cyprze.

Gratulujemy medalu i życzymy dalszych sukcesów!