Utworzono: niedziela, 22, kwiecień 2018 21:31

IMG 20180423 WA0003

x

Kolejny medalowy koniec tygodnia dla AHINSY!

W rozgrywanych w sobotę i niedzielę (21, 22.04.2018) zawodach judo nasi zawodnicy zdobyli w sumie 9 medali!

W sobotę w Bytomiu I miejsce i złoty medal w I Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo (Mistrzostwa Polski juniorów młodszych) zdobył wygrywając wszystkie walki Łukasz Szołtysik. W finale przez ippon pokonał zawodnika z Bytomia Doriana Dyra, także w sobotę w rozgrywanym w hali Olimpii w Piekarach Śląskich drugim turnieju Śląskiej Ligi Judo, 4 złote medale i 1 brązowy, zdobyli Maksymilian Szweda, Szymon Gutkowski, Tymon Zylla    i Jakub Oczkowski – złoto, oraz Ksawery Króliczewski – brąz.

W niedzielę w Zagłębiowskim Turnieju Judo nasza złota sobotnia „trójka”, mimo trudów sobotnich wywalczyła 3 medale – 1 złoty i 2 srebrne.

Złoto powtórnie wywalczył Szymon Gutkowski wygrywając walki przez ippon.

Srebro wywalczyli Jakub Oczkowski i Maksymilian Szweda. W turnieju startowało ponad 400 zawodników z Polski, Czech i Słowacji.