baner

Login Form

Komunikat

NATALIA HORZELA Vice Mistrzynią Polski Juniorek w Judo i brązową medalistką Drużynowych Mistrzostw Polski Mixed Teams (drużyny mieszane, 3 zawodników i 3 zawodniczki)

W sobotę i niedzielę (23 i 24.03.2024) w Hali Stegu Arena w Opolu, odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w Judo (roczniki 2004,05,06).

Olbrzymi sukces osiągnęła nasza zawodniczka Natalia Horzela w drugim dniu zawodów zdobywając już po raz drugi srebrny medal i tytuł Vice Mistrzyni Polski Juniorek w Judo.

W niedzielę 24.03.2024 odbyły się także Mistrzostwa Polski Mixed Teams Reprezentacji Województw w Judo.   Natalia wystąpiła także w składzie II Reprezentacji Województwa Śląskiego i wywalczyła z drużyną III miejsce i brązowy medal tych mistrzostw.

Gratulujemy dwóch medali, ale szczególnie cenny jest ten zdobyty w pierwszych zawodach.

Natalia w eliminacjach pokonała reprezentantkę Juwenii Wrocław Patrycję Rodziak, a w walce półfinałowej Vanessę Witkowską z Budowlanych Sosnowiec. W finale uległa walcząc z bardzo silną, ważącą ponad 12 kg więcej niż Natalia zawodniczką Skorpiona Krosno Oliwią Ziewalicz.

Jeszcze raz gratulujemy Natalii, która po raz drugi zdobyła tytuł Vice Mistrzyni Juniorek w Judo!

PODIUM NATALIA Opole 1

Podium z trenerem

Drużynówka Opole

Komunikat

W niedzielę 17.03.2024 w Otwartym Pucharze Czech w Judo w Ostrawie nasz zawodnik Łukasz Szołtysik wywalczył brązowy medal tych zawodów.

Niewiele brakowało, aby nasz zawodnik walczył w finale, ale brązowy medal w tych trudnych zawodach to także duży sukces naszego zawodnika. Gratulujemy!

Podium Ostrawa

Komunikat

Kolejny miesiąc, w którym naszym zawodnikom nie brakuje startów w zawodach.

W sobotę 09.03.2024 w Bytomiu odbyła się I runda Otartych Mistrzostw Bytomia w Judo. Z naszego Klubu startował jeden zawodnik Adrian Lisek, który po wygraniu 4 walk, kolejno z Antonim Gutmanem z Budowlanych Sosnowiec, Adamem Pausem z UKS Koszęcin, Bartoszem Koziełem z Czarnych Bytom i Szymonem Pękalem ze Sparty Skoczów (wszystkie wygrane przez ippon) zdobył I miejsce i złoty medal. Gratulujemy!

W niedzielę 10.03.2024 o wyjazd na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych w Judo) walczyli Szymon Gutkowski i Tymon Zylla. Najbliżej kwalifikacji był Tymon, który wygrał 3 walki i jest pierwszym rezerwowym do OOM. Szanse miał także Szymon, po wygraniu pierwszej walki, ale później było już gorzej i zdobyte V miejsce nie dało mu kwalifikacji.

Kolejna sobota i kolejne zawody i walki naszych zawodników. 16.03.2024 w Ożarowicach, walczyli Paweł Bramorski, Franek Gręda i Bruno Barańskia w Katowicach Natalia Horzela i Małgosia Woś.

W Ożarowicach w Śląskiej Lidze Judo cała trójka naszych wojowników wywalczyła I miejsca w swoich kategoriach wagowych. Gratulujemy udanego startu.

W tym samym czasie w Katowicach w II rundzie Akademickich Mistrzostw Śląska walczyły Natalia i Gosia. Efektem jest złoto dla Natalii i brąz po ładnych walkach Gosi. Gosia po swoich walkach przyjechała jeszcze do Ożarowic dopingować swoich Klubowych kolegów, co jak widać dało plon w postaci 3 złotych medali.

Franek i Bruno

Gosia i Natalia

Paweł

Komunikat

W sobotę i niedzielę (17 i 18.02.2024) odbyły się na Śląsku zawody judo.

W sobotę w Rybniku Puchar Polski Juniorek w których Natalia Horzela zajęła IV miejsce oraz w niedzielę w Bytomiu Mistrzostwa Śląska w Judo Juniorów/ek, Jun. ml. Młodzików i Dzieci Starszych w których medale zdobyli:

srebrny i tytuł V-ce Mistrzyni Śląska Juniorek Natalia Horzela,

brązowe w grupie dzieci starszych Adrian Lisek i Kacper Hetmańczyk.

Pozostali zawodnicy walczyli ze zmiennym szczęściem:

IV m. w grupie juniorów młodszych Szymon Gutkowski,

V m. w tej samej grupie Tymon Zylla, który wygrał kilka walk i walczył o III miejsce, ale musiał uznać wyższość przeciwnika.

IV m. Dawid Dembinski w grupie młodzików.

Gratulujemy medalistom, reszcie życzymy więcej szczęścia kolejnych startach.

Zdjecie3 MŚl. 2024 Adrian

Komunikat

W styczniu nasi zawodnicy uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju Judo „Pokonujemy Granice” w Bielsku-Białej i Akademickich Mistrzostwach Śląska w Judo.

13.01.2024 w Bielsku-Białej startowali Kacper Czyżycki, Dawid Dembinski i Agnieszka Warczok. Najlepszy wynik osiągnął Dawid Dembiński zajmując III miejsce.

21.01.2024 w Katowicach w Akademickich Mistrzostwach Śląska w Judo

- I miejsce w wadze +78kg zajęła Natalia Horzela

- III miejsce w silnie obsadzonej wadze 63kg Małgorzata Woś.

Gratulujemy zdobytych miejsc, życzymy owocnej pracy na treningach przed kolejnymi zawodami po feriach zimowych.